Muayeneden kalan araçlar 1 ay içerisinde 2 kez daha muayene tekrarı yaptırma hakkına sahiptir. Tekrar eden 3 muayene sonunda gerekli değerlere ulaşılmazsa tekrardan muayene kaydı açılır.

Egzoz emisyon ölçümünde gerekli belgeler varsa Egzoz Ruhsatı (Yoksa tutanak karşılığı verilir), aracın şase numarası ve özelliklerinin yazdığı isimli ruhsat veya satış belgesi (Ek-44) olması yeterlidir.

Hususi otomobillerde 2 yıl diğer araçlarda yılda bir yapılır. Otomobil sınıfı(M1) araçlarda fabrika çıkış tarihinden 3 yıl sonra diğer sınıf araçlarda ise fabrika çıkış tarihinden 1 sene sonra yapılır.

Egzoz ruhsatında Egzoz Muayenesinin geçerli olması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen hologramlı ve seri numaralı pulların olması gereklidir. Pulların olmadığı ruhsatlar için aracın Egzoz Muayenesi geçerli değildir tutanakla yeni ruhsat düzenlenip muayene yapılır.

Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre Tarım ve orman traktörleri, motosiklet ve mopedler ve 1979 model yılı ve öncesi dizel motorlu taşıtlar, hibrit ve elektrikli araçlar ile hidrojen yakıtlı araçlar, Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işleminden muaftır.

Egzoz ruhsatının kaybolması durumunda Günaydın Oto Hastanesi veya bayilerine giderek Ruhsatın kaybolduğuna dair tutanak tutturulup yeniden Egzoz Muayenesi yapılarak yeni Egzoz Ruhsatı alınır.

Egzoz ruhsatı kart üzerinde bulunan hologramlı pul yapıştırılan 6 adet yerin dolması durumunda ya da kart üzerindeki bilgilerin (Şase, model, tescil tarihi vb.) farklı olması durumunda değiştirilir.

LPG tankı herhangi bir kaza aşınma deformeden dolayı değişmesi gerekmiyorsa montajından sonra 15 yıl kullanılabilir.

Her periyodik fenni muayene öncesi aracınıza Gaz Sızıdrmazlık Raporu almanız ve bu raporu periyodik muayene sırasında ibraz etmeniz gerekmektedir. Uygulamada  Günaydın Oto Hastanesi, aracınıza kontroller sonrası aldığınız Gaz Sızdırmazlık Raporu ekinde verilmektedir. Aracınızın fenni muayene periyotları esas alınarak düzenlenen ruhsatın üzerinde bir sonraki kontrol tarihi bulunmaktadır.

Her periyodik fenni muayene öncesi aracınıza Gaz Sızdırmazlık Raporu almanız ve bu raporu periyodik muayene sırasında ibraz etmeniz gerekmektedir. Uygulamada Makina Mühendisleri Odası, aracınıza kontroller sonrası aldığınız Gaz Sızdırmazlık Raporu ekinde Motorlu Taşıt LPG-CNG Ruhsatı vermektedir.  Üzerinde hologram etiket bulunan bu ruhsat ile bir aracın LPG tesisatının ilgili standartlar çerçevesinde denetlendiğini ve Gaz Sızdırmazlık Raporu aldığı anlaşılmaktadır. Aracınızın fenni muayene periyotları esas alınarak düzenlenen ruhsatın üzerinde bir sonraki kontrol tarihi bulunmaktadır.

Gaz Sızdırmazlık Muayenesi için aracın tescil belgesi  yada ek-44 belgesi veya faturası yada ilk montajda montajı yapan firmadan alınan raporlar gereklidir

Multivalf ve Tank ilk montajda birlikte ve birbirine uyumlu olarak takılarak raporlanır. Sistematik olarak sistemin çalışması için LPG tesisatının birbiriyle uyumlu olması zorunludur.

LPG sızdırmazlık muayenesinde dolum kapağının olması zorunludur. Olmaması ağır kusur olarak geçer ve muayenede olumlu rapor verilemez..

10 yaşından büyük olmamalıdır. Yani en fazla 10 yaşında olmalıdır.

Evet ; Okul Taşıtı Montajı Türkiye’nin neresinde yapılırsa yapılsın muayenesi Günaydın Oto Hastanesi tarafından yapılabilir.

Okul Taşıtı muayenesi için aracın tescil belgesi  yada ek-44 belgesi, faturası  aracın Okul Taşıtı na dönüşünde yetkili mühendisin hazırladığı  proje raporu bulunması yeterlidir.

Okul taşıtı olan aracın çevresinde hareket eden 50 cm uzunluğunda

CPM Homework – it is among the greatest ways to make money online and It is the most searched cheap essay writing service for word. You can make an account and submit your articles in exchange for a monthly payment. What makes this service so profitable is that most CPM websites are targeted towards a particular market, giving you a opportunity to receive hundreds of visitors per day to your site. And you’ll even get paid on a weekly basis.

ve 30 cm çapında ki hareket eden cisimleri görmesi gerekmektedir.

Okul Taşıtı Muayenesi AİTM yönetmeliğinde  belirtilen şartlara göre yapılır.

Damper Kasa Monteli Araç Muayenesinde aracın tescil belgesi  veya ek-44 belgesi, faturası  damper için yetkili mühendisin hazırladığı proje raporu olması zorunludur.

Damper kasa monteli araç muayenesi AİTM yönetmeliğinde geçen muayene şartlarına göre yapılır.

Damper kasa monteli araç muayenesinde damper montajı yapılan aracın AİTM yönetmeliğindeki  muayene şartlarına göre güvenlik şartlarına uygun ve araç üzerindeki sonradan takılan cihazların istenilen özelliklerde (ECE-R10,’CE’, ’E’ veya ‘e ‘ ) işaretli olması gerekir