Günaydın Oto HastanesiBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın verdiği yetkiyle ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK)’un denetimleri çerçevesinde TS EN ISO IEC 17020Standardına göre Damper Kasa Monteli araçların montaj sonrası muayenesini yapan Akredite bir kuruluştur.

Günaydın Oto Hastanesi yapmış olduğu muayeneler esnasında dünya standartlarına göre muayene yöntemi ve ölçüm aletlerini kullanarak trafikte seyreden damperli araçların donanımsal olarak araçlardan kaynaklı olası kazaları önleyerek can ve mal kayıplarının önüne geçmeyi kendine asli görev bilmiştir. Bu yüzden Damper Kasa Araçların muayenesini Regülasyon 89 Ek-V te belirtilen yöntemlere göre gerçekleştirmektedir.

Günaydın Oto Hastanesi bünyesinde Damper Kasa Monteli Araçların muayenesini gerçekleştiren Test ve Muayene Sorumlusu Mühendislerimiz alanında deneyimli ve eğitimli kişilerden oluşmaktadır. Test ve Muayene sorumlularımız dünya standartlarında Damper Kasa Monteli Araçlar hakkında ki gelişmeleri takip eden ve sürekli kendini yenileyen kişilerdir.

Günaydın Oto Hastanesi kendisine yapmış olduğu Damper Kasa Monteli Araç Muayenesinde  GizlilikTarafsızlık ve Bağımsızlıkilkeleri konusunda kendi Test ve Muayene Yöntemlerini sürekli geliştirerek  bu ilkeler çerçevesinde güncel tutmaya özen göstermektedir.

ECE R-107 Stabilite Testi
ECE R 107 regülasyonu kapsamında araçları stabilite testi yapılabilmektedir. Aracın stabilite davranışı kararlılığı yüklü durumda yatay düzlem ile 28° açı yapacak şekilde devrilmeden stabil kalabilmesi şeklinde tanımlanmıştır